Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1,6 TDI 90KM czy da się z chipować

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1,6 TDI 90KM czy da się z chipować

    Bridgestone Potenza

  • #2
    1,6 TDI 90KM czy da się z chipować

    Witam
    Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z chipowaniem tego silnika. Co można uzyskać i czy warto to robić. Jestem na etapie wymiany auta firmowego i zastanawiam się czy nie wziąć właśnie tego silniki kosztem 105KM a lepiej sobie auto doposażyć...... Proszę o informacje "łopatologiczne" jako że jestem laik w tych kwestiach

    Komentarz


    • #3
      Na dzis nikt nie powie, tych aut jeszcze przeciez praktycznie nie ma. Z chipowaniem CAYC/CAYB/CAYA bylo tak, ze przez dobre 2 lata nic nie dalo sie zrobic. Teraz mozna i ten najslabszy 75KM, tak samo jak 90KM mozna dlubnac na te 130KM analogicznie do najmocniejszego w serii 105KM.

      Mozliwe ze z tymi nowymi bedzie tak samo.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zadzwoń do Gekocars dowiesz się wszystkiego, mają pewne rozwiązanie i nie tracisz gwarancji.

        Komentarz


        • #5
          -x

          Komentarz


          • #6
            Geko to box (additional control unit) 105@~130KM

            Co do grzebania w nowych ecu, to słyszałem i nie mam 100% pewności że to prawda, ale serwis widzi modyfikacje i zdejmuje w systemie gwarancje na silnik.

            Komentarz


            • #7
              -x

              Komentarz


              • #8
                [quote="SO-WE"]
                Zamieszczone przez JJJ

                JJJ - Bo jeśli nie wiesz - nie rozmawiałeś nie widziałeś to nie komentuj.
                No orłem to Ty nie jesteś.. sam piszesz coś czego nie wiesz na 100%
                To w kreatorze czipują bez utraty gwarancji czy nie?

                Komentarz


                • #9
                  Przy okazji, bo planuje zakup O3 1.6TDI, o jakich kwotach rozmawiamy (box lub programowanie ECU)? Jestem zielony w temacie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Pytam sie kolejny raz - pytaliscie o NOWE sterowniki w O3, a nie sterowniki 02.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      sa juz boxy do o3 - Octavia 3 1.6tdi owners, please read here.. - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wierze, ze da sie zmodyfikowac mape niezauwazalnie dla serwisu. Niech sie cos powazniejszego stanie w okresie gwarancyjnym z zespolem napedowym i serwis na pewno doglebnie zbada sprawe. Wystarczy sie przejechac takim samochodem zeby poczuc ze silnik pracuje inaczej (no chyba, ze ktos zrobi bardzo male zmiany).

                        Koszt tego boxa do O3 (z forum briskoda) to jakies 366 funtow z przesylka w UK. Przeprogramowanie pozniej do innego silnika to juz koszt 50 funtow.

                        To moze byc ciekawa alternatywa bo nie traci sie gwarancji. Box moze miec wgranych kilka programow, do wyboru.
                        Po okresie gwarancyjnym mozna boxa sprzedac a wtedy beda juz dostepne mapy dla silnika.

                        Komentarz


                        • #13
                          Chiptuning dla 1.6tdi 1600zl
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz


                          • #14
                            CAY (A,B,C) na miejscu mam oferty po 1230zl Chyba ze cos sie zmienilo
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              CAY (A,B,C) na miejscu mam oferty po 1230zl Chyba ze cos sie zmienilo
                              Są tak dobrzy jak Anligator?
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • #16
                                W CBBB tlok bokiem nie wyszedl :lol:
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  serwis nie zauwazy różnicy mapy na 100% ale jak sie podepną ODISem czyli programem diagnostycznym on wysyła online zawartosc sterownika i taka piekna inforamacja wybija się w ELSIE za auta ma pogrzebane i producent mowic dziekuje
                                  ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                  ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czyli wychodzi na to, że nowy program diagnostyczny VAGa spowoduje renesans boxów bo jakiś chochlik serwisowy zabierze nam gwarancję i wgra seryjny program? :P
                                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      nie wgra tylko zabieze gwarancje po prostu będzie widac w ELSIE dla wszystkich ASO ze nie ma gwarancji bo ktoś zrobił program tak to wyglada w teorii podobno w VW juz to działa i takie informacje sie pokazuja, mi sie jeszcze nie udało trafic żadnej skody mówimy o nowszych autach/sterownikach
                                      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez S3 CHRIS
                                        będzie widac w ELSIE dla wszystkich ASO
                                        Dzisiaj podczas wymiany oleju przy 15 kkm też to usłyszałem w serwisie, że porównują dane fabryczne z tym co odczytają z komputera i że każda ingerencja ASO (nawet standardowe sprawdzenie błędów w komputerze, wymiana oleju itp.) jest odnotowywane w systemie.
                                        Pozdr. Przemek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          prawdopodobnie :-)

                                          jakiś jeden użytkownik 2 różnych marek używający aut z "remapem" przeglądy itp. pierdoły robił w ASO i nigdy nic mu nikt nie znalazł

                                          oczywiście obecnie może się to zmieniło ale do niedawna - mniej więcej do końca 2012 roku zapewnienia ASO o łatwym wykryciu słyszał zawsze i jakoś na tym się kończyło

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Co nie zmienia faktu, ze przed kazdym przegladem taki box trzeba sciagnac. Jak ktos nie ma pojecia o czyms takim to i tak tego nie zrobi. Przeciez kazde auto zobaczy ze cos magicznego jest podlaczone do ori instalacji :twisted:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Każda modyfikacja przeprowadzona w aucie na gwarancji niesie ze sobą ryzyko jej utraty...przy normalnym serwisie gwarancyjnym nikt nic nie sprawdza, chyba że jest jakaś aktualizacja softu...ale wtedy z reguły idzie update i tyle, nikt nie zagląda w parametry...problemy się zaczynają jak klient jest złośliwy/upierdliwy/zgłasza że w silniku mu coś stuka :szeroki_usmiech itp.
                                              Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                                              https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                                              www.tuneforce.pl
                                              www.dpfserwis.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez S3 CHRIS
                                                nie wgra tylko zabieze gwarancje po prostu będzie widac w ELSIE dla wszystkich ASO ze nie ma gwarancji bo ktoś zrobił program tak to wyglada w teorii podobno w VW juz to działa i takie informacje sie pokazuja, mi sie jeszcze nie udało trafic żadnej skody mówimy o nowszych autach/sterownikach
                                                Dobrze gada Czipowanie (czyli zmiana map w sterowniku fabrycznym) "nie widoczne " dla aso to bzdura. Albo nic, albo box, albo trzeba mieć cochones i świadomość że w razie małego wypalenia tłoka lub urwania korby trzeba ponieść koszty. Coś za coś :szeroki_usmiech Jak mawiają ekonomiści - nie ma darmowych obiadów
                                                Pozdrawiam
                                                perfex

                                                Octavia HTP

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  CAY (A,B,C) na miejscu mam oferty po 1230zl
                                                  Jesli mozesz to prosze o priv w tej sprawie.
                                                  Ja dzwonilem do Compsport i cena byla :shock:
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X